Ocieplanie poddasza, pianka i wełna

wtorek, 15 października 2013

Dosłownie słów kilka odnośnie izolacji poddasza. Zazwyczaj używana jest wełna mineralna albo wełna szklana. Obie w zasadzie mają podobne zastosowanie trochę różnią się właściwościami i parametrami. W prawdzie izolacyjność cieplna i inne właściwości mają podobne to różnią się choćby materiałem z których są wykonane (osoby dociekliwe zajrzą na Wiki i sprawdzą szybko różnice).

autor:FMI Fachverband Mineralwolleindustrie e. V.

To co w sprawie ocieplania jest ciekawe to pianka poliuretanowa (natryskowa), która zdaje się mieć coraz większe grono zapaleńców :)

Na szybko chciałem sprawdzić ceny czy cenowo wychodzi chodź trochę jak w przypadku wełny. Tak o to przedstawia się przykładowa cena u jednej z firm: 55-95zł za metr2. A żeby zestawić jeszcze tą cenę z tym co mówią ludzie to taki link gdzie znaleźć można kilka wypowiedzi w kwestii ocieplenia pianką:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

i cena wg szacunku forumowicza to ~65zł/m2 czyli się zgadza. Jednocześnie zestawione jest to z ceną wełny. Po więcej informacji odnośnie ocieplania, wełny odsyłam pod adres.

6 komentarzy

 1. Każdy powinien mieć czas dla siebie, to podstawa ! http://jessieandrews.pl/ taka gwiazda kina znajdzie jakiś czas a wy nie znajdziecie? No co wy.. dacie rade, bierzcie z niej przykład.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poddasze to kiepskie miejsce - w leci gorąco i duszno, a w zimie trzeba walczyć z mrozem. Na poddaszach powinno sie robić jak w starych domach strych

  OdpowiedzUsuń
 3. My zdecydowaliśmy się na ocieplenie domu wełną mineralną i wydaje mi się teraz, z biegiem czasu, że to był bardzo dobry wybór. Jest odporna na działania chemiczne, jest naturalna, ma znacznie lepszą izolacyjność a także jest bardzo długo trwała. Wiele osób się na nią nie decyduje ze względu na jej cenę ale moim zdaniem warto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre przedstawienie tego jak można wykorzystać ocieplenia od wewnątrz tak aby zwiększyć energooszczędność naszego domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio często słyszę o ocieplaniu matami termoizolacyjnymi. Czy ktoś z nich korzystał? Zastanawiam się nad wykorzystaniem ich do ocieplenia domu, ale nie wiem, czy na prawdę mają aż taką przewagę nad wełną

  OdpowiedzUsuń

 

Most Reading

Reklamy